Moja natura sportowca nie pozwala mi na poddanie się i każe walczyć do końca o swoje marzenia, zdrowie i życie.

Cel: Leczenie terapią nierefundowaną (do zebrania: 400 000 zł)

Dotychczas zebrano: 0,00 zł
Pomoglo: osób
Pomagam!
Nikt nie wie co będzie jutro, ale wszyscy my planujemy swój jutrzejszy dzień... Tak było i ze mną, dopóki jednym wieczorem nagle nie złapał mnie napad padaczkowy. Tego wieczoru zabrała mnie karetka do szpitala, w którym zostały przeprowadzane wszelkie badania do wyjaśnienia przyczyny moich napadów. Po przeprowadzeni tomografii mózgu, dostałem rozczarowującą diagnozę – Gliblastoma IDH-wildtype (WHO GIV) – najgorszy guz mózgu ze wszystkich możliwych. 

Od tego czasu kardynalnie zmieniło się moje życie. Ale razem z moją rodziną miałem nadzieje i byłem pełny optymizmu, że po operacji wszystko będzie w porządku i będę mógł wrócić do normalnego życia.
 
Usunięcie nowotworu zostało przeprowadzone w Centralnym Szpitalu Klinicznym UCK WUM  przy ul. Stefana Banacha 1a w Warszawie przez neurochirurga dr n. med. Tomasza Czernickiego.
 
Przez pół roku po operacji odbywałem rehabilitację oraz chemio- i radioterapię, natomiast po krótkim czasie, leczenie chemioterapią zostało przerwane, z powodu zakrzepów w lewej nodze. Najgorszym skutkiem nowotworu jest stracenie byłej ruchliwości lewej ręki i nogi i po każdym kolejnym napadzie padaczkowym staje się coraz gorzej. W przypadku braku kontynuacji leczenia w niedługim okresie zostanę sparaliżowany po lewej stronie. 
 
W tym momencie wyczerpały się już niemal wszystkie możliwości leczenia w Polsce. Jedynym moim ratunkiem i szansą na przeżycie jest niestandardowe komercyjne leczenie w poniższych klinikach, które jest bardzo kosztowne:

  1. Optune firmy Novocure w Tel Awiwie  – koszt ok. 20 000 EURO/m-c, przy czym czas trwania terapii wynosi 6 miesięcy (120 000 EUR za kurs terapii),
  2. Terapia immunologiczna w Klinice IOZK w Kolonii – koszt ok. 60.000 EURO, czas trwania ok. 6 miesięcy (360 000 EUR za kurs terapii),
  3. Terapia Nanotherm firmy Magforce – dostępna już w Lublinie koszt 60.000 EURO.
 
Niestety leczenie to przekracza możliwości finansowe moje i mojej rodziny. Dlatego zwracam się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe w walce z chorobą.
Czas płynie nieubłaganie. Każda kwota się liczy. Będę bardzo wdzięczny za wszelką udzieloną pomoc.
 
Kim jestem
Nazywam się Roman Kostelnyi. Jestem pracownikiem działu Rekrutacji w niewielkiej firmie usługowej. Jestem także sportowcem, od kilkunastu lat aktywnie ćwiczę pływanie, wchodzenie na góry oraz jazdę na nartach. Co najważniejsze, przede wszystkim jednak jestem mężem i ojcem 5 dzieci, najmniejszemu z których dopiero wypełniło się 6 lat. Mam jeszcze mnóstwo planów, które chciałbym zrealizować w przyszłości. Moja natura sportowca nie pozwala mi na poddanie się i każe walczyć do końca o swoje marzenia, zdrowie i życie. 
​​​​​​​
Choroba
Choruję na nowotwór mózgu - glejaka wielopostaciowego IV stopnia (WHO G4) okolicy czołowo-ciemieniowej prawej półkuli mózgu. O chorobie dowiedziałem się w sierpniu 2019 roku, kiedy to dostałem ataku padaczki i straciłem przytomność. Wtedy nowotwór został zdiagnozowany po raz pierwszy a ja rozpocząłem walkę o swoje zdrowie i życie.
 
Dotychczasowe leczenie
Po raz pierwszy byłem operowany w sierpniu 2019 roku w Klinice Neurochirurgii w Szpitalu na Banacha w Warszawie. Następnie, zostałem poddany zabiegom radioterapii i chemioterapii Temodalem. Niestety w kwietniu 2020 roku nastąpiło wznowienie choroby, nowotwór zaczął odrastać ze zdwojoną siłą. Z wielką przykrością po kolejnej konsultacji w Szpitalu na Banacha, dowiedziałem się, że ponowna operacja jest niemożliwa ze względu na miejsce pojawienia się nowotworu.
 
Na moje leczenie składają się regularne wizyty i konsultacje z lekarzami: onkologami i neurochirurgami z całego kraju oraz systematycznie wykonywane badania diagnostycznych. Natomiast z powodu skomplikowania i miejsca położenia nowotworu, jest on poza zasięgiem Gamma Knife oraz wszelkich innych możliwych terapii.
 
 
Przekaż naszym podopiecznym 1% podatku!
KRS: 0000333981
Cel szczegółowy 1%: Roman Kostelnyi


WPŁATY Z POLSKI:
Odbiorca przelewu: Fundacja Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych
Adres odbiorcy: ul. Ciołka 10 pok. 112, 01-402 Warszawa
Konto: 72 1090 1883 0000 0001 3364 8201
Opis przelewu: DAROWIZNA NA LECZENIE Roman Kostelnyi
Bank odbiorcy: Santander

WPŁATY Z ZAGRANICY:
Odbiorca przelewu: Fundacja Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych
Adres odbiorcy: ul. Ciołka 10 pok. 112, 01-402 Warszawa
IBAN: PL 72 1090 1883 0000 0001 3364 8201
Opis przelewu: DAROWIZNA NA LECZENIE Roman Kostelnyi
Kod SWIFT banku: WBKPPLPP
Nazwa banku: Santander


Głos pacjenta

Głos pacjenta onkologicznego

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje, wpisz e-mail

Zostań darczyńcą

Zostań darczyńcą

Deklaracja członkowska

Deklaracja członkowska

Kontakt

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych
ul. Erazma Ciołka 10/112
01-402 Warszawa

tel.: +48 22 428 36 31
fax: +48 22 428 36 08
e-mail: info@pkopo.pl

policzmysie.pl

Polityka prywatności