Chciałbym być przydatny, zarabiać na rodzinę i z nimi móc cieszyć się danym nam czasem

Cel: Zakup nierefundowanego leczenia (do zebrania: 500 000 zł)

Dotychczas zebrano: 24717,03 zł
Pomoglo: 94 osoby
Pomagam!
Cześć,

Mam na imię Paweł. Mam 62 lata. Przez całe życie byłem aktywny – pracowałem, uprawiałem sport, podróżowałem. Takie podejście do życia chciałem zaszczepić moim dzieciom i wnukom. Gra w piłkę, karate, narty, pływanie. Wszystko układało się aż do czerwca 2017 roku, kiedy podczas wchodzenia po schodach poczułem straszliwy ból w nodze, tak silny, że aż straciłem kontrolę nad swoim ciałem i spadłem na sam dół. Noga, jak nie moja, leżała bezwładna, wykrzywiona obok mnie. Ja sam bałem się ruszyć. Później była ciężka operacja zespolenia urwanej kości i miesiące diagnostyki, która miała wskazać co jest przyczyną złamania kości udowej. Bo to nie było złamanie od upadku… To upadek był skutkiem złamania.

Zaczęły się wycieczki po Polsce w poszukiwaniu specjalistów, którzy będą w stanie wytypować wroga i zaproponować, jak z nim walczyć. Po kolejnych badaniach usłyszałem w końcu diagnozę: SZPICZAK, czyli nowotwór szpiku kostnego, który podstępnie potrafi rozpuścić kość i doprowadzić do bardzo poważnych złamań. Uspokajano mnie jednak, że szpik mam w zasadzie czysty, a choroba usadowiła się jedynie lokalnie i wystarczą naświetlania, aby sobie z nią poradzić.

Niestety kolejny cios od losu dostałem w grudniu 2017 roku. Tuż przed świętami. Podczas zwykłego, porannego przeciągania zabolała mnie szyja i usłyszałem jakby trzask łamanej gałęzi. Nie chciałem panikować, ale córka zagoniła mnie natychmiast na tomografię, która ujawniła złamanie kręgu szyjnego C2. Gdyby było poważniejsze, mogłoby się skończyć paraliżem rąk i nóg… Powtórzyły się kolejne miesiące diagnostyki, w tym skomplikowanej biopsji guza przez nos w Warszawskim Centrum Onkologii. Okazało się, że szpiczak się rozprzestrzenia, a ja mam coraz mniej czasu, żeby zacząć aktywnie z nim walczyć. Pilnie potrzebowałem najskuteczniejszych dostępnych leków.

Trafiłem pod opiekę doskonałych specjalistów w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii, którzy dziś przygotowują mnie do autoprzeszczepu szpiku. Dostaję bardzo silne i obarczone skutkami ubocznymi leki, ponieważ uznano że mój organizm jest na tyle silny, że ma szansę znieść wyczerpującą terapię. Mam ogromną nadzieję, że to leczenie przyniesie oczekiwany skutek – długotrwałą remisję.  Że będę mógł jeszcze zagrać w piłkę z wnukami, a z nastoletnim synem pójść na rockowy koncert. Mam nadzieję, że będę mógł prowadzić dalej firmę rodzinną i stanowić wsparcie dla moich bliskich.

A co jeśli to leczenie nie zadziała? Zawsze mnie uczono, żeby planować na przód, żeby mieć w zanadrzu wyjście awaryjne. Jeśli autoprzeszczep nie zadziała będę potrzebował pilnie, w perspektywie kilku miesięcy innowacyjnego leku, który pomoże założyć chorobie kaganiec. Niestety, ten lek jest w Polsce wciąż nierefundowany, a jego roczny koszt to ok 500 tysięcy złotych.

Proszę pomóżcie mi zawalczyć i zostać dłużej tatą, dziadkiem, mężem i przyjacielem dla moich najbliższych! Tak bardzo chciałbym uczyć świata moich dwóch wnuków – Kajtka i Tymona, tak bardzo chciałbym patrzeć jak radzą sobie w życiu moje dzieci – Marta, Tomek, Monika i Janek. Chciałbym być przydatny, zarabiać na rodzinę i z nimi móc cieszyć się danym nam czasem. Nie jestem w stanie sam opłacić tak drogiej terapii.

Bardzo potrzebuję Waszego wsparcia.
Paweł Winiarski
 
 
Przekaż naszym podopiecznym 1% podatku!
KRS: 0000333981
Cel szczegółowy 1%: Paweł Winiarski


WPŁATY Z POLSKI:
Odbiorca przelewu: Fundacja Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych
Adres odbiorcy: ul. Ciołka 10 pok. 112, 01-402 Warszawa
Konto: 72 1090 1883 0000 0001 3364 8201
Opis przelewu: DAROWIZNA NA LECZENIE Paweł Winiarski
Bank odbiorcy: Santander

WPŁATY Z ZAGRANICY:
Odbiorca przelewu: Fundacja Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych
Adres odbiorcy: ul. Ciołka 10 pok. 112, 01-402 Warszawa
IBAN: PL 72 1090 1883 0000 0001 3364 8201
Opis przelewu: DAROWIZNA NA LECZENIE Paweł Winiarski
Kod SWIFT banku: WBKPPLPP
Nazwa banku: Santander
 

 
Głos pacjenta

Głos pacjenta onkologicznego

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje, wpisz e-mail

Zostań darczyńcą

Zostań darczyńcą

Deklaracja członkowska

Deklaracja członkowska

Kontakt

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych
ul. Erazma Ciołka 10/112
01-402 Warszawa

tel.: +48 22 428 36 31
fax: +48 22 428 36 08
e-mail: info@pkopo.pl

policzmysie.pl

Polityka prywatności