Sfinansowanie badania genetycznego za pomocą technologii sekwencjonowania genów

Cel: Badania genetyczne umożliwiające personalizację terapii i dalsze możliwości leczenia (do zebrania: 25 000 zł)

Dotychczas zebrano: 20130,00 zł
Pomoglo: 75 osób
Pomagam!
Mam na imię Dorota i od ponad 17 lat zmagam się z nowotworem jelita grubego. Po usłyszeniu diagnozy nowotwór złośliwy, nie od razu w nią uwierzyłam, mimo że 4 lata wcześniej, w 1995 roku, mój ukochany tata zmarł na raka jelita grubego w wieku 61 lat. Już wtedy powinna zapalić się w mojej głowie czerwona lampka i może zapaliła się, ale kto z nas myśli o takich rzeczach mając trzydzieści kilka lat?
 
Ja nie myślałam. Szukając odpowiedzi na pytanie „Dlaczego?”, nie poprzestałam oczywiście na diagnozie pierwszego lekarza i zaczęłam szukać pomocy u innych, wierząc, że ktoś musiał bardzo się pomylić. Niestety kolejny lekarz potwierdził diagnozę – rak jelita grubego, dając mi szanse 50/50. Zaczął się wyścig z czasem. Zaproponowano mi leczenie skojarzone, czyli: radioterapię, operację i 6 kursów chemioterapii tzw. osłonowej, stosowanej wtedy, gdy nie ma jeszcze przerzutów do węzłów chłonnych. Zważywszy, że diagnozę usłyszałam 15 października 1999 roku, dość szybko zajęto się mną i „moim rakiem”, a właściwie wyeliminowaniem go. Na początku grudnia przez 5 dni naświetlano guz nowotworowy. Następnie, dwa dni przed Wigilią, poddano mnie operacji usunięcia nowotworu. I kiedy myślałam już, że to koniec, że jestem wyleczona z raka jelita grubego w 2016 roku okazało się, że choroba wróciła.
 
Od początku były kłopoty z diagnozą – raki jelita grubego czy rak jajnika? Nawet materiał tkankowy pobrany podczas operacji nie pozwolił odpowiedzieć na to pytanie. Uzyskano go zbyt mało, aby patomorfolog mógł określić biologię mojego nowotworu. Jest to jednak możliwe poprzez wykonanie badania genetycznego za pomocą najnowszych technologii sekwencjonowania genów, które jest drogie i nierefundowane w Polsce. Wynik badania odpowie jednoznacznie, jaka mutacja jest odpowiedzialna za mój nowotwór, jaki to jest rak, jakimi terapiami można go leczyć? Czy jest prowadzone badanie klinicznego, z którego mogę skorzystać?
 
Wszystkim osobom wspierającym z całego serca serdecznie dziękuję!
Dorota Kaniewska
 
Przekaż naszym podopiecznym 1% podatku!
KRS: 0000333981
Cel szczegółowy 1%: Dorota Kaniewska
 
 

Głos pacjenta

Głos pacjenta onkologicznego

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje, wpisz e-mail

Zostań darczyńcą

Zostań darczyńcą

Deklaracja członkowska

Deklaracja członkowska

Kontakt

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych
ul. Piękna 28/34 lok. 53
00-547 Warszawa

tel.: +48 22 428 36 31
fax: +48 22 428 36 08
e-mail: info@pkopo.pl

policzmysie.pl

Polityka prywatności