ONKO Fundusz / Zbiórki

ONKOfundusz pozwala przekazywać dowolne kwoty na leczenie konkretnych pacjentów. Środki przekazane podopiecznym, niepomniejszone o prowizje czy opłaty na rzecz organizatorów, stanowią uzupełnienie publicznego finansowania terapii onkologicznych, które mają szansę pomóc przedłużyć życie lub poprawić jego jakość osobom chorującym na śmiertelne choroby onkologiczne.

Dowiedź się, jak zostać podopiecznym >>

WPŁATY Z POLSKI:
Odbiorca przelewu: Fundacja Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych
Adres odbiorcy: ul. Ciołka 10/112, 01-402 Warszawa
Konto: 72 1090 1883 0000 0001 3364 8201
Opis przelewu: DAROWIZNA NA LECZENIE IMIĘ I NAZWISKO PODOPIECZNEGO
Bank odbiorcy: Santander

WPŁATY Z ZAGRANICY:
Odbiorca przelewu: Fundacja Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych
Adres odbiorcy: ul. Ciołka 10/112, 01-402 Warszawa
IBAN: PL 72 1090 1883 0000 0001 3364 8201
Opis przelewu: DAROWIZNA NA LECZENIE IMIĘ I NAZWISKO PODOPIECZNEGO
Kod SWIFT banku: WBKPPLPP
Nazwa banku: Santander

PRZEKAŻ NASZYM PODOPIECZNYM 1% PODATKU:
KRS: 0000333981
Cel szczegółowy 1%: imię i nazwisko podopiecznego

Kraj banku odbiorcy: Polska
 
 
Wpłaty dokonywane bezpośrednio na konto są aktualizowane co dwa tygodnie. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt mailowy.
Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021
Dotychczas zebrano: 13333,30 Pomoglo: 3 osoby
Pomagam!

Choroba to początek drogi do uzdrowienia duszy i ciała

Cel: leczenie immunoterapią (do zebrania 250 000zł)

W lipcu 2020 roku zdiagnozowano u mnie nowotwór złośliwy trzustki i od tego momentu rozpoczęłam moją trudną drogę do uzdrowienia, w co mocno wierzę. Czeka mnie długie i kosztowne leczenie w kraju i za granicą, które nie jest refundowane. Bez Waszej wymiernej pomocy będzie to nierealne lub osiągalne w niewystarczającym stopniu.

szczegóły »
Dotychczas zebrano: 195,60 Pomoglo: 2 osoby
Pomagam!

Żebym mógł nadal robić to, co kocham i pomagać innym potrzebuję Waszego wsparcia

Cel: Zakup protezy nogi (do zebrania ok. 100.000 zł)

RAK. Jedno słowo. Trzy litery, które zmieniają wszystko. Rollercoaster. Doświadcza tego każdy chory. Rytm wyznaczają wlewy chemii i spadki po nich. Kiedy myślisz, że to już koniec, że więcej nie dasz rady, wtedy odbijasz. Kilka dni spokoju. Powtórka cyklu za miesiąc. W tym rytmie żyłem przez 6 lat. 13 operacji, w tym amputacja nogi, masa wlewów chemii. Kiedy w końcu usłyszałem, że jestem zdrowy... Wróciłem na oddział, jednak w innej roli. Mam najfajniejszą pracę na świecie - jestem żywym dowodem na to, że raka można pokonać, a amputacja nie musi odbierać marzeń. Dodatkowo spełniam i realizuje się zawodowo w branży realizacji obrazu i postprodukcji.

szczegóły »
Dotychczas zebrano: 530,30 Pomoglo: 2 osoby
Pomagam!

Wielkanoc 2020 miała być moimi ostatnimi świętami

Cel: Pokrycie kosztów leczenia, w tym kosztów rehabilitacji oraz dojazdów (do zebrania 30 tysięcy złotych)

Aktualnie leczona jestem immunoterapią. Mam wiele chorób przewlekłych, w tym jeszcze jeden nowotwór nadpłytkowość samoistną. W związku z orzeczeniem o niezdolności do samodzielnej egzystencji, w tym niepełnosprawności ruchowej na częste badania, wizyty i leczenie jestem transportowana prywatnym samochodem z opiekunem. Mam nadzieję, że przeżyję jeszcze nie jedną Wielkanoc.

szczegóły »
Dotychczas zebrano: 65704,50 Pomoglo: 108 osób
Pomagam!

Codziennie się rehabilituję i walczę o każdy dzień!

Cel: Rehabilitacja, zakup elektronicznego wózka (do zebrania 250 000 zł)

Na początku wszyscy myśleli, że to depresja, nadmiar pracy. Nie. Diagnoza była dużo gorsza. Guz w węzłach chłonnych. Chłoniak Hodgkina. W wyniku niedopatrzenia lekarzy doszło do złamania kręgosłupa i niedowładu kończyn dolnych. Codziennie się rehabilituję i walczę o każdy dzień. Nie prosiłam wcześniej o pomoc będąc pewna, że sama dam radę. Teraz wiem, że sama nie dam rady. Więc proszę o każdą złotówkę na leki, odpowiednią dietę, rehabilitację, wózek elektroniczny, łóżko rehabilitacyjne.

szczegóły »
Dotychczas zebrano: 36122,15 Pomoglo: 171 osób
Pomagam!

Magda u progu dorosłości walczy z białaczką

Cel: Leczenie i rehabilitacja – (do zebrania 100 000 zł)

Magda ma 19 lat. Dostała się na wymarzone studia na Uniwersytecie Medycznym. Niestety jeszcze w sierpniu po nieustępującej infekcji, Magda trafiła do szpitala na oddział hematologiczny. Diagnoza – ostra białaczka limfoblastyczna. Codziennością stały się: przetaczanie krwi, biopsje i punkcje w kręgosłup lędźwiowy. 

szczegóły »
Dotychczas zebrano: 128617,10 Pomoglo: 239 osób
Pomagam!

Będąc w 7 miesiącu ciąży dowiedziałam się, że choruję na raka jajnika

Cel: Leczenie immunoterapią (do zebrania 100 tysięcy złotych)

Jestem zdeterminowana, aby walczyć o swoje zdrowie i móc wychowywać synka. Leczenie systemowe nie oferuje mi nic poza czekaniem na powrót choroby. Dlatego chciałabym poddać się immunoterapii, która jest szansą na zregenerowanie organizmu i stabilizację choroby. Niestety taka terapia jest bardzo kosztowna i nierefundowana przez NFZ.

szczegóły »
Dotychczas zebrano: 44797,52 Pomoglo: 197 osób
Pomagam!

Marzę by za jakiś czas, wraz z moim cztero-miesięcznym synkiem uczyć się wspólnie chodzić, jeździć na rowerze, by być znowu aktywnym człowiekiem.

Cel: KOSZTY LECZENIA (do zebrania ok. 100.000 zł)

Nie sądziłem, że kiedykolwiek przyjdzie mi prosić o pomoc. Jednak nowotwór, a dokładnie bardzo rzadka jego odmiana - mięsak (sarcoma), i późniejsza amputacja kończyny zmusza mnie do podjęcia tej decyzji.

szczegóły »
Dotychczas zebrano: 31260,70 Pomoglo: 20 osób
Pomagam!

Do pełnej sprawności potrzebuję protezy ręki

Cel: Zakup nierefundowanej protezy ręki (do zebrania: 150 000)

Nazywam się Radek i mam 28 lat. Choroba – kostniakomięsak kości ramiennej – ujawniła się przypadkiem, co całkowicie odmieniło moje życie. Od początku wierzyłem, że nie stracę ręki. Jednak po braku efektów po chemioterapii, podjęto decyzję o amputacji, którą przeprowadzono w 2018 r. Nie poddaje się, bardzo chciałbym wrócić do pracy, ale do tego potrzebna jest mi proteza ręki, która kosztuje 150 000 zł.
szczegóły »
Dotychczas zebrano: 48621,08 Pomoglo: 27 osób
Pomagam!

Mam za sobą już bardzo ciężką drogę, ale walczę i szykuję się na kolejne starcie !!!

Cel: Cel: Zakup nierefundowanej terapii (do zebrania: 100 000 zł)

Nazywam się Halina Biedziuk, mam 66 lat. W 2017 r. zdiagnozowano u mnie złośliwego raka szyjki macicy. Mimo tego, iż regularnie przechodziłam kontrole lekarskie, rak okazał się być już w zaawansowanym stadium. Przeszłam wtedy zabieg chirurgiczny oraz cykl radioterapii. Po roku wykryto wznowę, ponownie zastosowano terapię, niestety bez efektu. Okazało się również, że pojawiły się obustronne przerzuty w węzłach chłonnych.

szczegóły »
Dotychczas zebrano: 29247,60 Pomoglo: 154 osoby
Pomagam!

Mam dla kogo żyć. Proszę o pomoc w walce o zdrowie

Cel: Pokrycie kosztów leczenia (do zebrania: 10 000 zł)

Nazywam się Barbara Zawistowska, mam 48 lat. Od roku choruję na osteosarcomę - nowotwór tkanek miękkich. W lipcu 2018 roku przeszłam operację - radykalną resekcję szczęki lewej. Obecnie jestem po V kursie chemioterapii. Zakwalifikowano mnie do radioterapii protonowej. 

szczegóły »
Dotychczas zebrano: 24717,03 Pomoglo: 94 osoby
Pomagam!

Chciałbym być przydatny, zarabiać na rodzinę i z nimi móc cieszyć się danym nam czasem

Cel: Zakup nierefundowanego leczenia (do zebrania: 500 000 zł)

Cześć,

Mam na imię Paweł. Mam 62 lata. Przez całe życie byłem aktywny – pracowałem, uprawiałem sport, podróżowałem. Takie podejście do życia chciałem zaszczepić moim dzieciom i wnukom. Gra w piłkę, karate, narty, pływanie. Wszystko układało się aż do czerwca 2017 roku, kiedy podczas wchodzenia po schodach poczułem straszliwy ból w nodze, tak silny, że aż straciłem kontrolę nad swoim ciałem i spadłem na sam dół.

szczegóły »
Dotychczas zebrano: 126510,21 Pomoglo: 488 osób
Pomagam!

Walka ostatniej szansy z guzem mózgu! Mam szansę na życie …

Cel: Leczenie radioterapią protonową (do zebrania: 100 000 zł)

Nazywam się Arkadiusz Krakowiak, mam 43 lata, wspaniałą wspierającą mnie rodzinę i wiele marzeń do spełnienia…

W dniu 16 października 2019 dowiedziałem się, że mam guza mózgu, którego należy jak najszybciej zoperować ponieważ zagraża mojemu życiu.

W dniu 29.10.2019 przeszedłem operację w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach. Guz został usunięty częściowo i pobrany został wycinek do badania histopatologicznego.

szczegóły »
Dotychczas zebrano: 136965,20 Pomoglo: 182 osoby
Pomagam!

Mimo choroby jestem cały czas aktywny zawodowo

Cel: Zakup nierefundowanych leków (do zebrania: 150 000 zł)

Nazywam się Damian Peryt, mam 35 lat - w wieku 31 zachorowałem na raka odbytnicy. Mimo, że choroba zastała rozpoznana zaraz po wystąpieniu objawów jej zaawansowanie było już duże. W styczniu 2015 roku rozpoczął się mój wyścig z rakiem i jak dotąd niechciany „gość” mnie wyprzedza.

szczegóły »
Dotychczas zebrano: 7048,30 Pomoglo: 48 osób
Pomagam!

Najtrudniejsza nie jest sama operacja ale odbiór wyniku histopatologicznego…

Cel: Badania genetyczne, obrazowe badania diagnostyczne (do zebrania: 30 000 zł)

Agata Kościkiewicz 40 lat. Najtrudniejsza nie jest sama operacja ale odbiór wyniku histopatologicznego. W moim przypadku okazało się że to wyjątkowo rzadki i wyjątkowo złośliwy nowotwór naczyń krwionośnych hemangiopericytoma G lll, potocznie zwanym obłoniakiem typu 3. Lekarze twierdzą że z chłopakiem trzeba się zakumplować bo wraca jak bumerang. Wiec po kilku nieprzespanych i przepłakanych nocach postanowiłam przejąć kontrolę, zrobię wszytko żeby być przygotowana jak najlepiej na jego powrót i stanąć z podniesiona głową do kolejnej walki. Bo mam dla kogo, jestem przecież mamą dwóch pięknych nastolatków dla których muszę być.

szczegóły »
Dotychczas zebrano: 147949,70 Pomoglo: 244 osoby
Pomagam!

Stawiam czoła życiu, jestem osobą młodą, mam jeszcze wiele planów, pragnę być sprawny i potrzebny

Cel: Zakup nierefundowanej protezy ręki (do zebrania ok. 100.000 zł)

Nazywam się Łukasz Wyszomierski, mam 34 lata. Moja choroba jest genetyczna od strony mamy, która zmarła na raka w wieku 24 lat, miałem wtedy roczek. Wychowywał mnie tata, który jest osobą niepełnosprawną, cierpi na dystrofię mięśniową, wspierała go w tym moja babcia. W maju 2017 r., stwierdzono u mnie MIĘSKA ZŁOŚLIWEGO typ MPSNT na przedramieniu lewym. W dniu 28.10.2018 r. straciłem rękę.

szczegóły »
Dotychczas zebrano: 6809,60 Pomoglo: 8 osób
Pomagam!

Pomoc w sfinansowaniu protezy podudzia, by móc pracować i być samodzienym

Cel: Zakup nierefundowanej protezy podudzia (do zebrania: 38 000 zł)

Witam! 

Mam na imię Jarosław Wojtal, w maju 2019 roku kończę 40 lat. Byłem kierowcą zawodowym. Mam troje dzieci: dwóch synów w wieku 9 i 2 lata oraz 16-letnią córkę. Realizowałem swoje marzenie, aby mieć swój transport ciężki, ponieważ kochałem to, co robiłem i na tym się dobrze znam. Zaryzykowałem i dzięki kredytom udało mi się osiągnąć swój cel. Lecz krótko po rozpoczęciu działalności choroba, o której się dowiedziałem przekreśliła moje osiągnięcia – w prawiej stopie wykryto mi mięsaka.

szczegóły »
Dotychczas zebrano: 32549,21 Pomoglo: 54 osoby
Pomagam!

ONKOLOGICZNI W WALCE Z KORONAWIRUSEM

Cel: Zebrane kwoty przekazane zostaną placówkom na zakup środków, w tym także testów, do walki z koronawirusem.

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych rozpoczyna wspólne działania na rzecz wsparcia placówek onkologicznych w czasie pandemii koronawirusa.

szczegóły »

Głos pacjenta

Głos pacjenta onkologicznego

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje, wpisz e-mail

Zostań darczyńcą

Zostań darczyńcą

Deklaracja członkowska

Deklaracja członkowska

Kontakt

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych
ul. Erazma Ciołka 10/112
01-402 Warszawa

tel.: +48 22 428 36 31
fax: +48 22 428 36 08
e-mail: info@pkopo.pl

policzmysie.pl

Polityka prywatności