ONKO Fundusz / Zbiórki

ONKOfundusz pozwala przekazywać dowolne kwoty na leczenie konkretnych pacjentów. Środki przekazane podopiecznym, niepomniejszone o prowizje czy opłaty na rzecz organizatorów, stanowią uzupełnienie publicznego finansowania terapii onkologicznych, które mają szansę pomóc przedłużyć życie lub poprawić jego jakość osobom chorującym na śmiertelne choroby onkologiczne.

Dowiedź się, jak zostać podopiecznym >>

WPŁATY Z POLSKI:
Odbiorca przelewu: Fundacja Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych
Adres odbiorcy: ul. Piękna 28/34 lok. 53, 00-547 Warszawa
Konto: 72 1090 1883 0000 0001 3364 8201
Opis przelewu: DAROWIZNA NA LECZENIE IMIĘ I NAZWISKO PODOPIECZNEGO
Bank odbiorcy: BZ WBK

WPŁATY Z ZAGRANICY:
Odbiorca przelewu: Fundacja Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych
Adres odbiorcy: ul. Piękna 28/34 lok. 53, 00-547 Warszawa
IBAN: PL 72 1090 1883 0000 0001 3364 8201
Opis przelewu: DAROWIZNA NA LECZENIE IMIĘ I NAZWISKO PODOPIECZNEGO
Kod SWIFT banku: WBKPPLPP
Nazwa banku: BZ WBK
 
Kraj banku odbiorcy: Polska
11.12.2018
Dotychczas zebrano: 0,00 Pomoglo: osób
Pomagam!

Stawiam czoła życiu, jestem osobą młodą, mam jeszcze wiele planów, pragnę być sprawny i potrzebny

Cel: Zakup nierefundowanej protezy ręki (do zebrania ok. 100.000 zł)

Nazywam się Łukasz Wyszomierski, mam 34 lata. Moja choroba jest genetyczna od strony mamy, która zmarła na raka w wieku 24 lat, miałem wtedy roczek. Wychowywał mnie tata, który jest osobą niepełnosprawną, cierpi na dystrofię mięśniową, wspierała go w tym moja babcia. W maju 2017 r., stwierdzono u mnie MIĘSKA ZŁOŚLIWEGO typ MPSNT na przedramieniu lewym. W dniu 28.10.2018 r. straciłem rękę.

szczegóły »
Dotychczas zebrano: 3865,00 Pomoglo: 34 osoby
Pomagam!

Nie mam już czasu, by czekać na refundację leku ratującego życie

Cel: Zakup nierefundowanego leczenia (do zebrania: 100 000 zł)

Nazywam się Ryszard Wojtyła, mam 65 lat a od 18 choruję na przewlekłą białaczkę limfatyczną (PBL). Byłem leczony chemią 4 razy jednak pomimo ostatniej dawki choroba się nasiliła. W 2015 r. rozpocząłem terapię ibrutinibem, na który mój organizm zareagował bardzo pozytywnie.W sierpniu tego roku lek ten przestał działać, z dnia na dzień moje wyniki są coraz gorsze. Przed sobą mam kilka tygodni życia. 

szczegóły »
Dotychczas zebrano: 11323,53 Pomoglo: 85 osób
Pomagam!

Chciałbym być przydatny, zarabiać na rodzinę i z nimi móc cieszyć się danym nam czasem

Cel: Zakup nierefundowanego leczenia (do zebrania: 500 000 zł)

Cześć,

Mam na imię Paweł. Mam 62 lata. Przez całe życie byłem aktywny – pracowałem, uprawiałem sport, podróżowałem. Takie podejście do życia chciałem zaszczepić moim dzieciom i wnukom. Gra w piłkę, karate, narty, pływanie. Wszystko układało się aż do czerwca 2017 roku, kiedy podczas wchodzenia po schodach poczułem straszliwy ból w nodze, tak silny, że aż straciłem kontrolę nad swoim ciałem i spadłem na sam dół.

szczegóły »
Dotychczas zebrano: 30000,00 Pomoglo: 2 osoby
Pomagam!

Mam jeszcze wiele planów na swoje życie, mam dla kogo żyć, mam jeszcze siłę walczyć o siebie

Cel: Cel: Zakup nierefundowanego leczenia (do zebrania: 50 000 zł)

Szanowni Państwo,
 
od dwóch i pół roku walczę z rakiem. W 2016 roku, w wyniku przesiewowych badań, stwierdzono u mnie złośliwego, hormonozależnego raka piersi. Nie muszę mówić, że moje uporządkowane życie zawaliło się w jednej chwili. Ale oprzytomniałam i podeszłam do tematu „zadaniowo” – trzeba się pozbyć tego bandyty-raka i tyle. Guz był mały, 6-milimetrowy, wcześnie wykryty, więc prognozy wyleczenia były bardzo pomyślne.
szczegóły »
Dotychczas zebrano: 35,00 Pomoglo: 2 osoby
Pomagam!

Jest szansa, że jeszcze wyjdę na dwór o własnych siłach

Cel: Rehabilitacja po operacjach, dalsze leczenie po przerzutach (do zebrania: 10 000 zł)

Przetrwałem już kilka operacji, chemioterapie, naświetlania - rak jelit grubego, przerzuty nowotworowe meta do płuc, meta do mózgu. Nazywam się Jerzy Sobolewski, mam 59 lat i walczę, tak jak moja mama, która zmarła na raka, a którą się opiekowałem z rodziną do końca w domu. Teraz po ostatniej operacji potrzebna mi rehabilitacja bo po trombektomii z kulami powłóczę nogami po domu a jest szansa, że jeszcze wyjdę na dwór o własnych siłach. Potrzebne mi specjalistyczne opatrunki, bo jak powiedzieli lekarze rany w pachwinach będą sie goić długo, teraz są otwarte i cały czas się z nich leje.
szczegóły »
Dotychczas zebrano: 3200,00 Pomoglo: 43 osoby
Pomagam!

Najtrudniejsza nie jest sama operacja ale odbiór wyniku histopatologicznego…

Cel: Rehabilitacja, leczenie z powodu nawrotu choroby (do zebrania: 30 000 zł)

Agata Kościkiewicz 40 lat. Najtrudniejsza nie jest sama operacja ale odbiór wyniku histopatologicznego. W moim przypadku okazało się że to wyjątkowo rzadki i wyjątkowo złośliwy nowotwór naczyń krwionośnych hemangiopericytoma G lll, potocznie zwanym obłoniakiem typu 3. Lekarze twierdzą że z chłopakiem trzeba się zakumplować bo wraca jak bumerang. Wiec po kilku nieprzespanych i przepłakanych nocach postanowiłam przejąć kontrolę, zrobię wszytko żeby być przygotowana jak najlepiej na jego powrót i stanąć z podniesiona głową do kolejnej walki. Bo mam dla kogo, jestem przecież mamą dwóch pięknych nastolatków dla których muszę być.

szczegóły »
Dotychczas zebrano: 55085,22 Pomoglo: 252 osoby
Pomagam!

Stawiam czoła przeciwnościom losu do końca

Cel: Pokrycie kosztów leczenia za granicą (do zebrania 52 000 zł)

Nazywam się Agnieszka Wirtek, mam 42 lata i od pięciu lat choruję na nowotwór złośliwy, niestety ten najgorszy rodzaj. Obecnie lecze się w Niemczech, ponieważ w Polsce odmówili mi pomocy. Przyjechałam na planowaną operację piersi, niestety w międzyczasie nastąpił całkowity niedowład nóg trzy dni później musiałam przejść operację kręgosłupa. Operacja piersi została wyceniona na 13 000 euro i taki przelew musiałam zrobić. Kosztów kolejnej operacji nie znam, lekarz podjął o niej decyzję z dnia na dzień i nie było czasu na wyceny i kosztorysy.

Z moim zdrowiem sprawy trochę się komplikują, lekarze oceniają stan jako bardzo ciężki. Ja jednak walczę i będę walczyć do końca. Mam dla kogo żyć, za dwa tygodnie ślub mojej córki, a ja prawdopodobnie nie będę mogła jechać. Bardzo to smutne ale cóż wszystko w rękach Boga.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc i wspracie.

szczegóły »
Dotychczas zebrano: 20130,00 Pomoglo: 75 osób
Pomagam!

Sfinansowanie badania genetycznego za pomocą technologii sekwencjonowania genów

Cel: Badania genetyczne umożliwiające personalizację terapii i dalsze możliwości leczenia (do zebrania: 25 000 zł)

Mam na imię Dorota i od ponad 17 lat zmagam się z nowotworem jelita grubego. Po usłyszeniu diagnozy nowotwór złośliwy, nie od razu w nią uwierzyłam, mimo że 4 lata wcześniej, w 1995 roku, mój ukochany tata zmarł na raka jelita grubego w wieku 61 lat. Już wtedy powinna zapalić się w mojej głowie czerwona lampka i może zapaliła się, ale kto z nas myśli o takich rzeczach mając trzydzieści kilka lat?

szczegóły »
Dotychczas zebrano: 125,00 Pomoglo: 5 osób
Pomagam!

Ostatnia szansa na życie – leczenie zaawansowanego raka jajnika

Cel: Immunoterapia w Niemczech (do zebrania: 150 000 zł)

Mam na imię Krystyna, mam 57 lat. Od 9 lat walczę z zaawansowanym rakiem jajnika -obecnie IV stopnia z przerzutami. Mam kochającą rodzinę i 2 ślicznych wnuczków. Przez 9 lat leczyłam się w ramach publicznej służby zdrowia. Niestety na chwilę obecną wykorzystałam wszystkie standardowe metody leczenia, a chemioterapia, która do tej pory pomagała nie działa już na mój nowotwór. Nie kwalifikuje się także na badania kliniczne ze względu na poprzednie leczenie.
szczegóły »

Głos pacjenta

Głos pacjenta onkologicznego

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje, wpisz e-mail

Zostań darczyńcą

Zostań darczyńcą

Deklaracja członkowska

Deklaracja członkowska

Kontakt

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych
ul. Piękna 28/34 lok. 53
00-547 Warszawa

tel.: +48 22 428 36 31
fax: +48 22 428 36 08
e-mail: info@pkopo.pl

policzmysie.pl

Polityka prywatności